Kaip išsirinkt palapinę?

Gera palapinė turėtų: patikimai saugoti nuo lietaus ir sniego, turėti gerą ventiliaciją, patikimai stovėti pučiant stipriam vėjui. Ji turi būti lengvai ir greitai pastatoma, bei taip pat greitai ir kompaktiškai surenkama.

Rodoma 1 - 27 iš 71 dalykų
Rodoma 1 - 27 iš 71 dalykų

Dauguma šiuo metu gaminamų palapinių - dvisluoksnės. Išorinis tentas saugo nuo kritulių, tarpas tarp tento ir vidinės palapinės neleidžia kauptis kondensatui. Svarbu, kad pastačius palapinę tentas nesiliestų prie vidinės palapinės. Palapinės tentas gaminamas iš lengvų ir tvirtų sintetinių audinių, jo atsparumas vandeniui žymimas vandens stulpu mm. (pvz. waterproof 2500 mm). Kuo didesnis atsparumas vandeniui , tuo ilgiau ir patikimiau palapinė jums tarnaus. Svarbu: geros palapinės tento ir dugno siūlės turėtų būti klijuojamos specialia juosta.

Palapinių yra gaminama įvairiausių formų, tačiau galima išskirti du pagrindinius konstrukcinius tipus, tai tunelinės ir kupolinės palapinės. Tiek vienas, tiek kitas tipas turi savus privalumus ir trūkumus. Tunelinė palapinė (dar vadinama „angaras" arba „cilindras") pasižymi dideliu naudingu tūriu ir komfortiškumu, bet mažiau atspari stipriam vėjui. Kupolinės palapinės puikiai atlaiko net ir štorminį vėją, lengviau ir greičiau pastatomos.

Pagrindinės apkrovos tenka palapinės konstrukcijai - karkasui. Todėl nenuostabu, kad palapinės kokybė priklauso nuo medžiagų iš kurių karkasas pagamintas. Patys atspariausi ir lengviausikarkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po ilgų naudojimo metų toks karkasas išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita medžiaga naudojama karkasų gamyboje - stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra gerokai pigesnės, tačiau sunkesnės ir nusileidžia atsparumu vėjui. Kai kurie gamintojai (pvz. Ferrino) leidžia pasirinkti pirkėjui tą patį palapinės modelį aliumininiu arba stiklo pluošto karkasu.

Nemokamas pristatymas Lietuvoje užsakius virš 99 EUR
Prekių pristatymas Lietuvoje per 2 - 3 d.d.
Pinigų grąžinimo garantija
Saugus prekių pirkimas
Prekių pirkimas nesiregistravus