Turistiniai batai

KAIP IŠSIRINKTI?

Avalynės išsirinkimas yra labai individualus ir laiko reikalaujantis procesas, tačiau žygio metu ne mažiau svarbus negu maistas.

Į ką atsižvelgti perkant batus žygiui?

  • Vieta, ir tos vietos klimatinės sąlygos, kurioje batai bus naudojami. (Miško takeliai, kalnuota vietovė, dideli kalnai, vulkaninės kilmės kalnai, pelkėta vietovė, lygumos, dykumos, atogrąžų miškai ir pan.)
  • Kiek laiko truks žygis ir kokį svorį nešite ant nugaros (Išėjimai bus kelių valandų, vienos dienos, kelių dienų, kelių savaičių ar daugiau.) Paprastai nuo žygio trukmės priklauso ir kiek svorio bus nešama.
  • Kurpaliaus tinkamumas jūsų pėdai.

Rodoma 1 - 27 iš 81 dalykų
Rodoma 1 - 27 iš 81 dalykų

Žygio batai žemais auliukais (Hiking shoes)

Šio tipo batai yra lengvi, lankstesni, suteikiantys daugiau judėjimo laisvės, tinkami trumpesniems išėjimams (kelių valandų arba dienos) nenešant didelių svorių ant nugaros. Dažniausiai būna tekstiliniai, su odos ar zomšos persiuvimais ir sintetiniais sustiprinimais suteikiančiais stiprumo ir neleidžiantys greitai sudilti.

Kai kurie žygio batai žemais auliukais atrodo visai kaip bėgimo nelygiu reljefu „trail runing“ batai, tačiau paprastai skiriasi savo svoriu ir bato vidine konstrukcija. Žygiams pritaikyti batai yra universalesni (oro sąlygų aspektu) nei „trail running“ ar „approach“ tipų batai.

Žygio batai paprastai turi vandens atstūmimo membraną, todėl juos galima naudoti drėgnoje aplinkoje. Žinoma tai prideda papildomo svorio, vidinė drėgmė sunkiau išgarinama, tačiau kaip ir minėjau, jų privalumas pasirodo pradėjus lyti lietui ar esant drėgnam orui. Membrana būna įsiūta tarp išorinio ir vidinio sluoksnių. Membranų šiai dienai prigaminta taip pat nemažai, vienos žinomiausių „Gore Tex“, „Outdry“, „eVent“, „Dryedge“ ir kitos. Daugiau mažiau jos visos veikia panašiai, nepraleidžia drėgmės į vidų. Taigi mano nuomone, kokią membraną išsirinksite tai nėra toli gražu svarbiausias dalykas, yra žymiai svarbesnių kriterijų renkantis žygio batus. PVZ.:

Žygio batai aukštais auliukais (Hiking boots):

„Hiking boots“ skiriasi nuo „Hiking Shoes“ pagrinde aulo dydžiu, tai yra žygio batai aukštais auliukais. Aukštas aulas suteikia daugiau stabilumo, apsaugos ir tvirtumo. Kartais jie būna tiesiog aukštesniais aulais, o kartais būna dar ir standesnės konstrukcijos. Žinoma jie bus sunkesni už žygio batus žemais auliukais. Tokie batai tinkami leidžiantis į ilgesnius žygius, per sudėtingesnį reljefą, nešant didesnį svorį ant nugaros. Taip pat tokie batai gerai pradedantiesiems keliautojams, kurių raumenys silpnesni, reikalingas rimtesnis kulkšnies prilaikymas ir galimybė palengvinti keliams tenkantį krūvį. Kaip ir žygio batai žemais auliukais, taip ir aukštais dažniausiai daromi tekstiliniai, odiniai, su zomšu, sintetiniais sustiprinimais. Pastebėsite jog šios rūšies batų su oda žymiai daugiau, be to dauguma turės stiprintą priekį iš papildomos gumos, odos ar tekstilės, tam, kad apsaugoti bato priekį nuo daužymo į akmenis, nelygų reljefą ir pan. Žygio batuose aukštais auliukais dažniau galima rasti geresnę apsaugą po vidpadžiu (įvairios išformuotos pagalvėlės), tam, kad sumažintų trynimą. Atsižvelgiant į tai jog tokio tipo batai dažniausiai naudojami kelių dienų išėjimuose, jie taip pat turi vandens atstūmimo membraną. PVZ.:

Ilgų atstumų žygio batai (backpacking boots):

Batai skirti ilgiems, kelių dienų, ar savaičių išėjimams, įprastai nešantis daug svorio ant nugaros. Tokio tipo batai turi susitvarkyti su visom įmanomom oro sąlygom. Šie batai būna su aukštu aulu ir žymiai standesni negu prieš tai minėti batai, tai suteikia daugiau stabilizacijos ir tvirtumo. Batai turi saugoti nuo purvo, sniego ar drėgmės (todėl visi be išimties turi turėti membraną), akmenų (sustiprinimai bato priekyje). Turi žymiai agresyvesnį padą su gilesniu protektoriumi, kuris suteikia geresnį sukibimą su paviršiais. Pado gumos mišinys yra daromas žymiai kietesnis (dėl stabilizacijos) negu įprastų žygio batų, todėl dažnai ant slidžių paviršių tokie batai laiko prasčiau, tačiau ant tokių batų galima uždėti „kates“ arba sniegžengius. Ilgų atstumų žygio batai sveria nemažai, bet jei jie naudojami pagal paskirtį, tada tikrai padės įveikti kelių dienų ar savaičių žygius įvairiuose vietovėse. PVZ.:

Kurpaliaus tinkamumas

Kadangi žygio batuose ruošiamės praleisti nemažai laiko ir nuo to gali priklausyti nuotaika ėjimo metu, todėl išsirinkti tinkamą kurpalių ne mažiau svarbu. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį matuojantis batus?

Labai svarbu žygio batuose pasilikti laisvos vietos pirštų srityje, žinoma pėdos priekis neturėtų plaukioti, tačiau neturi būti suspaustas. Laisva vieta reikalinga tam, kad po dienos ėjimo jūsų koja patins ir automatiškai vietos rezervas bus reikalingas.

Įkišus pėdą į batą jausmas turi būti jaukus, pėda neturi slankioti, turi maloniai apspausti, neturi kilnotis kulnas ar slankioti ėjimo metu. Per didelis laisvumas gali įtakoti skausmingus nudilimus, kojos išsisukimą ar net lūžius.

Perkant tiek žygio batus aukštais auliukais, tiek ilgų atstumų žygio batus, labai svarbu naują avalynę pranešioti prieš didįjį išėjimą. Panešioti reikėtų bent porą savaičių, tam, kad sužinotumėte bato arba pėdos silpnąsias vietas. Jei atsiranda kažkokių trynimų ar diskomforto, galbūt padėtų vidpadžio pakeitimas ar įsidėjimas kulno pagalvėlės.

Nemokamas pristatymas Lietuvoje užsakius virš 99 EUR
Prekių pristatymas Lietuvoje per 2 - 3 d.d.
Pinigų grąžinimo garantija
Saugus prekių pirkimas
Prekių pirkimas nesiregistravus