Termo apranga

Aktyvūs filtrai

Kaip teisingai pasirinkti aprangą?

Paprastai naudojami 3 skirtingi sluoksniai: vidinis(apatinis), išstumiantis drėgmę nuo kūno, vidurinis šildantysis sluoksnis ir išorinis – drėgmei bei vėjui atsparus sluoksnis. Pagrindinis principas yra, kad jūs lengvai galite prisitaikyti prie klimatiniu pasikeitimų nusiimdamas nereikalingą sluoksnį kai organizmas perkaista ir užsidėti kai organizmas atvėsta.

Pirmas - apatinis sluoksnis, vadinamas „Termo“ sluoksnis.

Apatinis sluoksnis didžiąja dalimi reguliuoja kūno temperatūrą. Ar bandėte kada apsirengti medvilninius marškinėlius po polietileniniu lietpalčiu aktyviai judant? Netgi jei toks komplektas ir apsaugos nuo lietaus, jūsų marškinėliai vistiek bus šlapi ir jūs pradėsite jausti šaltį.
Kai jūsų medvilninė apranga sugeria drėgmę iš vidaus, ši vėsta ir nežiūrint į tai, kad išorinis sluoksnis patikimai saugo nuo lietaus ir vėjo organizmas pradeda šalti. Medvilnė perdaug gerai sugeria ir išlaiko drėgmę. Šiuo metu gaminami sintetiniai poliestero gaminai, tokie kaip Polartec, CoolMax, Poliprolinen ar PowerDry efektyviai išstumia drėgmę nuo kūno. Nekaupdamos prakaito šios medžiagos drėgmę išstumia į paviršių iš kur ji sėkmingai išgaruoja.

Kad palaikyti vėsumą vasarą ir išvengti hipotermijos ekstremaliose sąlygose – labai svarbu išlikti sausam. Termo apatiniai gali būti skirti įvairiom klimatinėm sąlygom (lengvi, vidutiniai ir šilti), priklausomai nuo oro temperatūros ir kitų sąlygų jūs galite pasirinkti sau tinkamiausius. Labai svarbus, kad šie drabužiai būtų prigludę prie kūno, tačiau nevaržytų judesių.