Turistinės kuprinės

Renkantis kuprinę pirmiausia reikia apsispręsti:

1. Kam kuprinė bus naudojama, kur su ja bus keliaujama?
2. Kokio dydžio (t.y. tūrio) kuprinė reikalinga?
3. Kokios masės turėtų būti Jūsų kuprinė?

Radus atsakymus į šiuos pagrindinius klausimus galima pradėti dairytis konkrečios kuprinės.

KUPRINIŲ KLASIFIKACIJA PAGAL PASKIRTĮ

Pagal paskirtį kuprines galima suskirstyti į kelias kategorijas:


- ekspedicinės;
- trekinginės;
- skiturinės;
- šturminės;
- miesto;
- dviratinės.

Plačiau - skaitykite šio puslapio apačioje.

Rodoma 1 - 27 iš 178 dalykų
Rodoma 1 - 27 iš 178 dalykų

KUPRINIŲ KLASIFIKACIJA PAGAL PASKIRTĮEkspedicinės kuprinės naudojamos ekspedicijos „užmetimui“ iki maršruto pradžios arba ilgiems autonominiams žygiams, todėl jos būna didelio tūrio (55-100 litrų) ir turi patogią reguliuojamą anatominę pakabos sistemą. Pvz:

KHUMBU 65+10 kuprinė

UBIC 50+10 LD kuprinė  (moteriška)

Trekinginės kuprinės, tai dažniausiai naudojamos kuprinės. Daugumai žygių reikalingos mažesnės (30-60 litrų) kuprinės, kurios skirtos nelabai ilgiems žygiams, kai maisto, įrangos ir aprangos svoris bei tūris nėra labai didelis. Tai yra didžiajai daugumai žygių: pėsčiomis, slidėmis į kalnus, su dviem – keturiom nakvynėm. Trekinginės kuprinės dažniausiai turi anatominę konstrukciją. Iš kitų kuprinių trekinginės išsiskiria išoriniais tvirtinimais skirtais virvei, ledo ir uolų įrangai, trekingo lazdoms, palapinei ir kilimėliui, taip pat talpiomis išorinėmis uždėtinėmis kišenėmis, kurios didina kuprinės tūrį. Pvz:

UBIC 40 LD Kuprinė

UBIC 40 Kuprinė

Fast hingo/Šturminės kuprinės panašiai kaip ir skiturinės kuprinės yra nedidelio tūrio (20-40 litrų) ir skirtos viršūnės ar kitos sudėtingos maršruto dalies šturmui, kur nėra būtinybės pernešinėti visas maisto ir įrangos atsargas. Pagrindinė šių kuprinių savybė yra mažas svoris (400 – 1000 gramų) ir išoriniai tvirtinimai ledo ir uolų įrangai.

MATRIX 30 MBS Kuprinė

PROLIGHTER 30 kuprinė

Skiturinės kuprinės labiau specializuotos, skirtos vienos – dviejų dienų išėjimams su slidėmis arba snieglente. Priklausomai nuo paskirties jos gali turėti skirtingus išorinius įrangos tvirtinimo diržus ar kilpas. Šios kuprinės yra nedidelio tūrio (20-40 litrų), gali turėti specialų skyrių gertuvės sistemai. Kaip ir visos kuprinės su anatomine pakaba, šios kuprinės turi lengvai reguliuojamą juosmens ir pečių diržų sistemą, taip pat gerai ventiliuojamą nugaros sistemą. Dažnai skiturinės kuprinės turi standžią nugaros plokštelę, saugančią stuburą nuo traumų kritimo metu. Pvz.:

STEEP 20 Kuprinė

STEEP 27 Kuprinė

Miesto kuprinės – turbūt dažniausiai naudojama kuprinių rūšis. Tačiau šioms kuprinėms jau keliami visai kitokie reikalavimai negu žygio kuprinėms. Pirmoje vietoje – išvaizda, kadangi neretai šių kuprinių turinys – knygos, dokumentai, žurnalai, tai dažniausiai šios kuprinės skirtos talpinti A4 formato dydžio turinį. Kuprinė gaunasi praktiškai stačiakampė ir plokščia. Miesto kuprinėse patogumas – aukščiau už patikimumą, todėl dažniausiai jos turi ilgą užtrauktuką, slaptas kišenes skirtas raktams, pinigams, dokumentams, mobiliems telefonams. Pvz.:

Kuprinė Azimut 32L

Kuprinė Compact 28L

Kurpinė vandens sportui  -  Spy 18L

Kuprinė dviratininkams - Biker 6L

Daugiau, apie dažniausias klaidas renkantis kurinę skaitykite čia.

Nemokamas pristatymas Lietuvoje užsakius virš 99 EUR
Prekių pristatymas Lietuvoje per 2 - 3 d.d.
Pinigų grąžinimo garantija
Saugus prekių pirkimas
Prekių pirkimas nesiregistravus