Kaip išsirinkti miegmaišį?

Renkantis miegmaišį reikėtų pagrinde atkreipti dėmesį į 4 pagrindines miegmaišio charakteristikas:

Miegmaišio komforto temperatūra – tokia temperatūra, kuriai esant standartiniam žmogui bus šilta miego metu.

Miegmaišio svoris – miegmaišio bendra masė (aktualu jei miegmaišį nešitės ant nugaros ir ypatingai aktualu maži svoriai jei nešitės didelius atstumus)

Pakuotės dydis – dydis cm, kai miegmaišis yra supakuotas į jam skirtą pakuotę. Įprastai miegmaišio pakuotės (maišai) yra kompresiniai (su sutraukiamais diržais), todėl pakuotę galima sumažinti labiau nei yra rašomas dydis ant pakuotės.

Rekomendaciniai ženklai – Ekspediciniai miegmaišiai dažnai turi rekomendacinius žymėjimus. Šias rekomendacijas rašo pasaulyje žymūs alpinistai ir ekspeditoriai, kurie išbando miegmaišius atšiauriose sąlygose.

Įsigykite patikimus turizmo miegmaišius Internetu Expedition.lt svetainėje:

Rodoma 1 - 27 iš 68 dalykų
Rodoma 1 - 27 iš 68 dalykų

Miegmaišių skirstymas pagal temperatūrinius rėžimus:

Miegmaišiai skirstomi, reitinguojami, pagal temperatūrinius rėžimus tam, kad pirkdami žinotumėm, kurie miegmaišiai yra tinkami vasarai, o kurie tinkami žiemaiar rudeniui. Senasis miegmašių žymėjimas buvo pagal sezoniškumą: miegmaišis vasarai, 2 sezonų miegmaišis (vasarai ir pavasariui), 3 sezonų miegmaišis (rudeniui, pavasariui ir vasarai) ir 4 sezonu miegmaišis (visiem metu laikam). Tačiau šiai dienai žymėjimas pasikeitė ir pasidarė konkretesnis, kadangi senasis žymėjimas turėjo daug trūkumų. Miegmašių pagamintų skirtingose šalyse temperatūriniai rėžimai skyrėsi. Juk žiemos Anglijoje yra žymiai šiltesnės nei Norvegijoje, o gamintojas orientavosi pagal tos šalies, kurioje miegmašis gaminamas klimatą. Todėl buvo priimtas EN13533 potvarkis tam, kad gamintojai testuotų miegmaišių šiluminę varžą vienodai. Tai užtikrina aukštų technologijų sensoriai ir šildomi manikenai. Todėl dabar beveik visi miegmaišiai turi tris temperatūrinius rodmenis:

1 temperatūra: „An upper Limit/ the lover limit – viršutinė žyma, temperatūra, kurioje žmogus gali miegoti ir gausiai neprakaituoti. Apatinė žyma nurodo temperatūrą, kurioje žmogus gali išmiegoti 8 valandas neprabudęs.

2 temperatūra: „Komforto temperatūra“ - tai temperatūra, kurioje moteris, apsirengusi termo apatiniais rūbais gali išmiegoti 8 valandas pilnai atsipalaidavus ir neprabudus.

3 temperatūra: „Ekstremali temperatūra“ – ši temperatūra tik nelaimės atveju. Testas parododė minimalią temperatūrą standartinei moteriai, kuri gali išbūti gyva 6 valandas. Prie šios temperatūros nėra jokių garantijų, jog išvengsite nušalimų, ji garantuoja jog toj temperatūroj per 6 valandas nenumirsite iš šalčio.

Kad ir kaip tiksliai butų atltiekami tyrimai miegmaišio temperatūriniam rėžimam nustatyti, tačiau kiekvienas žmogus individualiai gali reguoti į šaltį priklausomai nuo to kada jis paskutinį kartą valgė, nuo bendros fiziologijos, lyties, amžiaus ir fizinio pasirengimo.

Kalnų specifika: Kuo aukščiau yra lipama į kalnus, tuo šalčio pojūtis yra stipresnis. Maždaug -1 laipsnis kas 150m aukštyn.

Pūkinių/sintetinių miegmaišių privalumai ir trūkumai

 

Miegmaišiai su sintetiniais užpildais:

  • Žemesnė kaina lyginant su pūkiniais miegmaišiais.
  • Reikalauja mažiau priežiūros valant ir laikant
  • Prastas šilumos sulaikymo ir miegmaičio užpildo svorio santykis lyginant su pūkais
  • Sintetiniuose užpilduose lengviau cirkuliuoja oras ir šiluma, netgi intensyviai judant, tačiau šiluma greičiau atiduodama į aplinką.
  • Sintetiniai užpildai šilumą laiko net kai yra sudrėkę ar šlapi.

- Itin lengvi atsižvelgiant į pūko kiekio ir svorio santykį.
- Sulaiko ekstremaliai didelį kiekį šilumos.
- Pūkas stipriai susispaudžia ir užima nedaug vietos
- Nelaiko šilumos jeigu sušlampa
- Kainuoja žymiai daugiau negu miegmaišiai sintetiniais užpildais.

Nemokamas pristatymas Lietuvoje užsakius virš 99 EUR
Prekių pristatymas Lietuvoje per 2 - 3 d.d.
Pinigų grąžinimo garantija
Saugus prekių pirkimas
Prekių pirkimas nesiregistravus